tel. +48664916888

Co zrobić z gruzem poremontowym?

Co zrobić z gruzem poremontowym?

Co zrobić z gruzem poremontowym?

Odpady budowlane m.in., gruz, styropian oraz inne materiały wykorzystywane na etapie wznoszenia i remontów obiektów budowlanych to duży problem. Nawet po niewielkim remoncie na terenie posesji pozostaje wiele różnych odpadów, które należy we właściwy sposób zutylizować. Nie możemy wyrzucić ich do pojemników na śmieci. W celu ochrony środowiska naturalnego gruz oraz inne odpady budowlane muszą zostać właściwie zabezpieczone, poddane recyklingowi oraz zutylizowane, jeżeli nie mogą zostać ponownie wykorzystane. Wyjaśniamy, jak legalnie i z korzyścią dla środowiska pozbyć się gruzu poremontowego.

Jak pozbyć się pozostałego po remoncie gruzu?

Budując dom, dokonując niezbędnych remontów i modernizacji oraz przeprowadzając nawet niewielkie prace montażowe, musimy zmierzyć się z problemem odpadów budowlanych. Nie chcemy oraz nie powinniśmy składować ich na terenie posesji, dlatego szukamy skutecznego sposobu, aby się ich pozbyć. Obowiązujące przepisy prawa nakazują zabezpieczyć gruz poremontowy oraz inne odpady budowlane w celu ochrony środowiska naturalnego przed działaniem niebezpiecznych substancji, dlatego nie możemy pozbyć się gruzu, pakując go w worki i oczekując na przyjazd śmieciarki. Część gruzu możemy zagospodarować we własnym zakresie np. w celu utwardzenia i niwelacji terenu, jednak rozwiązanie to jest nie zawsze możliwe. Trudno jest też znaleźć osobę, której gruz przyda się w celu wykonania prac ziemnych. Z tego względu najlepszym sposobem na pozbycie się gruzu pozostałego po budowie lub remoncie, jest wynajem kontenera i powierzenie go legalnie działającej firmie, która właściwie zabezpieczy odpady.

Wynajem kontenera na gruz poremontowy

Wynajem kontenera na gruz opłaca się nawet w przypadku niewielkich remontów. Nasza firma oferuje kontenery o różnej wielkości, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom osób prywatnych oraz podmiotów gospodarczych. Działamy w zgodzie z zasadami obowiązującego prawa, dostarczając pojemniki na różne odpady budowlane, odbierając problematyczne śmieci i postępując z nimi w sposób, jaki nakazują przepisy o ochronie środowiska naturalnego. Dzięki korzystaniu z kontenera na gruz poremontowy możliwe jest nie tylko legalne pozbycie się śmieci, ale także uniknięcie bałaganu na terenie posesji oraz związanych ze składowaniem gruzu np. w ogrodzie problemów i zagrożeń. Co więcej, kontener na gruz jest jedynym z dostępnych rozwiązań w przypadku remontów mieszkań w budynkach wielolokalowych, których mieszkańcy nie mogą zaśmiecać terenu należącego do wspólnoty mieszkaniowej oraz składować odpadów np. na wspólnej klatce schodowej.

No comments.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.